Sponsorzy strony

Aktualności

Już 29 czerwca, na krakowskim Podgórzu rusza Targ Pietruszkowy. Inicjatywa powstała w ramach projektu "Produkt Lokalny Małopolska", współfinansowanego ze środków szwajcarskich, w ramach szwajcarskiego programu współpracy.  Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „PODGORZE.pl”, a KIT jest partnerem projektu.
Po raz kolejny, podczas organizowanej przez krakowską Izbę Przemysłowo-Handlową uroczystości Krakowskimi Dukatami nagrodzono osoby  będące siłą napędową małopolskiej gospodarki, w tym dwaj członkowie Krakowskiej Izby Turystyki: Stanisław Sordyl – właściciel Hotelu Kocierz oraz Kajetan d’Obyrn – Prezes Kopalni Soli w Wieliczce.  
Zapraszamy Państwa do Nyíregyházy – do miasta pełnego uroku, dynamicznie rozwijającego się i oferującego wiele atrakcji turystycznych, do ważnego centrum gospodarczego, edukacyjnego, kulturalnego i handlowego północno-wschodniego regionu Węgier, które oddalone jest od Krakowa zaledwie o 390 km.
W imieniu organizatora zapraszamy do udziału w I Jurajskim Salonie Turystycznym w Kraków Business Park w Zabierzowie w dniu 11 maja 2013, którego Krakowska Izba Turystyki jest partnerem. Zaproszenie skierowane jest do biur podróży, hoteli, przewoźników turystycznych, przewodników turystycznych , gmin i atrakcji turystycznych.
Choć aura jeszcze temu nie sprzyja branża turystyczna postanowiła zaczarować zimę i podczas XXI Forum Turystyki, które w czwartek (4 kwietnia) odbyło się w krakowskim Magistracie, otworzyć letni sezon turystyczny. Forum otworzyła Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta.
W dniu 25 marca br. w Łodzi odbyło się spotkanie przedstawicieli 5-ciu Izb, którego tematyką była próba wypracowania jednego wspólnego stanowiska dotyczącego przedstawionych projektów Rozporządzeń. Projekty MF oraz stanowisko Izb dostępne w strefie członkowskiej.
Serdecznie zapraszamy na III Ogólnopolską Konferencję Branży Turystyczno-Transportowej - Zasady funkcjonowania podmiotów działających w branży turystyczno – transportowej przed sezonem lato 2013 w dniu 10 kwietnia 2013 w godz. 9:00 - 17:00 - Hotel Galaxy**** (Kraków, ul. Gęsia 8a)
Krakowska Kawiarnia Naukowa zaprasza na debatę z zakresu medycyny podróży pt: "Urlop zarówno piękny, jak i bezpieczny". Spotkanie odbędzie się 31 stycznia 2013 o godz. 18:30 w Jordan Caffe Biuro Podróży przy ul. Długiej 9 w Krakowie.
W dniu 14 grudnia 2012 w Hotelu Galaxy odbyła się uroczystość wręczenia nagród Odys i Penelopa Krakowskiej Izby Turystyki za najlepszą jakość usług turystycznych. Współorganizatorami konkursu były: Województwo Małopolskie i Urząd Miasta Krakowa. W tegorocznej 19-tej edycji Konkursu Odys Kapituła przyznała 3 nagrody główne, 1 nagrodę specjalną i 4 wyróżnienia. Certyfikaty Jakości Penelopa za usługi noclegowe przyznano po praz pierwszy obiektom.
Prawie 9 mln gości odwiedziło Kraków w 2012 roku, a podczas pobytu wydali w sumie 3,5 mld zł – tak wynika z badań przeprowadzonych dla Urzędu Miasta Krakowa przez Małopolską Organizację Turystyczną. Ich wyniki przedstawiono dziś (6 grudnia, czwartek) w Magistracie podczas XX Forum Turystyki.

« 1 2 3 6 7 8 9 10 11 »