Sponsorzy strony

Aktualności

W dniu 14 grudnia 2012 w Hotelu Galaxy odbyła się uroczystość wręczenia nagród Odys i Penelopa Krakowskiej Izby Turystyki za najlepszą jakość usług turystycznych. Współorganizatorami konkursu były: Województwo Małopolskie i Urząd Miasta Krakowa. W tegorocznej 19-tej edycji Konkursu Odys Kapituła przyznała 3 nagrody główne, 1 nagrodę specjalną i 4 wyróżnienia. Certyfikaty Jakości Penelopa za usługi noclegowe przyznano po praz pierwszy obiektom.
Prawie 9 mln gości odwiedziło Kraków w 2012 roku, a podczas pobytu wydali w sumie 3,5 mld zł – tak wynika z badań przeprowadzonych dla Urzędu Miasta Krakowa przez Małopolską Organizację Turystyczną. Ich wyniki przedstawiono dziś (6 grudnia, czwartek) w Magistracie podczas XX Forum Turystyki.
Zapraszamy na seminarium: Odpowiedzialność przewoźników turystycznych i liniowych oraz biur turystycznych mających status organizatora turystyki, w zakresie planowania, organizowania i przeprowadzania przewozu osób podczas burzliwych zmian na rynku transportowym i turystycznym, które odbędzie się w Hotelu Galaxy w Krakowie 5 grudnia 2012
W dniach 15-17 listopada br w Krakowie na zaproszenie Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Krakowskiej Izby Turystyki gościli przedstawiciele Słowackiego Stowarzyszenia Biur Podróży i Agentów Turystycznych. W pierwszym dniu wizyty doszło do podpisania umowy o współpracy między Słowackim Stowarzyszeniem Biur Podróży i Agentów Turystycznych i Izbą Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.
Na zaproszenie Narodowego Przedstawicielstwa Turystyki Węgierskiej członkowie Krakowskiej Izby Turystyki uczestniczyli w study tour do Północnych  Węgier w terminie 8-10.11.2012. Program wyjazdu był bardzo atrakcyjny, wypełniony od rana do samego wieczora wizytami i spotkaniami. W drugim dniu wyjazdu uczestniczyliśmy w workshopie z przedstawicielami węgierskich biur, hoteli i atrakcji turystycznych, który został zorganizowany w komfortowym Hotelu Balneo **** w Mezőkövesd,
Czytelnicy Gazety Krakowskiej zdecydowali: Szczawnica okazała się największym odkryciem w Małopolsce. Hotel Klimek w Muszynie, był miejscem spotkania najlepszych, wyróżnionych przez Państwa w plebiscycie organizowanym przez "Gazetę Krakowską" przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Radia Kraków, krakowskiej Telewizji i Województwa Małopolskiego.
W Hotelu Hilton Garden w Krakowie w dniu 8 sierpnia 2012 r. z inicjatywy Instytutu Studiów Strategicznych oraz Izby Turystyki RP i Biura Prawnego ARENA 561 odbyła się debata z udziałem Ministra Transportu Sławomira Nowaka oraz Tadeusza Syryjczyka eksperta transportu drogowego...
Zapowiadało się dobrze, a było tak jak zwykle. Debata o kondycji organizatorów turystyki , która odbyła się w Warszawie w dniu 20 lipca br przyciągnęła blisko 100 przedstawicieli branży turystycznej z całej Polski.
Nowy styl podróżowania, a może powrót do korzeni ? Krakowskie biuro MK Tramping stworzyło nową markę pod nazwą „Prawdziwi Włóczykije”.
Polecamy Państwu serwis Szlaki Małopolski, jest to serwis prezentujący kulturowe i turystyczne szlaki regionu oraz związane z nimi wydarzenia.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »