Sponsorzy strony

Aktualności

W tym roku w prestiżowym konkursie kulinarnym Wine & Food Noble Night reprezentacja z Krakowa była szczególnie mocna, bo aż 3 restauracje doszły do finałowej rywalizacji. Ale, to co nas najbardziej cieszy, to wyniki Szefów Kuchni z obiektów, członków Krakowskiej Izby Turystyki.
Przypominamy, że trwa rejestracja uczestników na Kongres Turystyki Polskiej, który odbędzie się w dniach 12-14 października 2016 roku w Świdnicy .Iinformujemy, że dla Członków Krakowskiej Izby Turystyki obowiązuje cena promocyjna.
Okres trwania ŚDM będzie wiązał się ze znacznymi utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu Krakowa. Na dzień dzisiejszy w systemie zostało zarejestrowanych ok. 580 tys. uczestników, z których ok. 368 tys. potwierdziło swój udział w wydarzeniu. Organizatorzy zakładają udział łącznie ok. 1 500 000 osób.
Krakowska Izba Turystyki w związku z rozpoczynającymi się wakacjami przygotowała najważniejsze informacje na temat wypoczynku dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W kilku słowach chcielibyśmy przybliżyć możliwość sprawdzenia organizatora, któremu rodzice powierzają swoje najdroższe pociechy na czas zorganizowanych wyjazdów wakacyjnych.
Organizowany przez Krakowską Izbę Turystyki wspólnie z Województwem Małopolskim, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Krakowa, Konkurs „ODYS 2015” dobiegł końca. Uroczyste zakończenie Konkursu miało miejsce w dniu 11.12.2015 w Pałacu Śmiłowice k/Nowego Brzeska.
W Urzędzie Miasta Krakowa w dniu 18 grudnia 2015 odbyły się obrady Krakowskiego Forum Turystycznego. Tematem spotkania był stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.
Zapraszamy lokale gastronomiczne , hotele, organizatorów turystyki, atrakcje turystyczne do zgłaszania się do 3-ciej edycji Karnawału smaków – Kraków Małopolska, który odbędzie się od 15 do 31 stycznia 2016. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 grudnia 2015 poprzez formularz online.
Już po raz szósty zapraszamy do Krakowa w dniach 2-3 grudnia na Ogólnopolską Konferencję Turystyczno-Transportową w Krakowie. Informacje i zgłoszenia: www.bus.info.pl - ilość miejsc ograniczona.
W Świdnicy w dniach 21-22.10.2015. odbyły się w ramach konferencji przygotowawczej pierwsze posiedzenia grup roboczych, mających przygotować program Kongresu Turystyki Polskiej w 2016 r. Przez dwa dni przedstawiciele turystycznych samorządów gospodarczych oraz organizacji wraz z ekspertami dyskutowali nad kluczowymi tematami i problemami polskiej turystyki.
W dniach 15-17.10.2015 r. odbyła się kolejna edycja Targów Turystycznych Tour Salon. Krakowska Izba Turystyki oraz jej członkowie uczestniczyli w Targach na wspólnym stoisku Izby Turystyki RP. W czasie oficjalnego otwarcia TT ogłoszono wyniki Konkursu Touroperator Roku 2015, laureatami zostali m.in. Jaworzyna Tour i Prestige Holidays & Tours.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »